ALTUNBİLEKLER’DE OKUL-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ

Başkentin Marketi Altunbilekler, Batıkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü ile “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü”ne imza atarak işbirliklerini güçlendirecek yeni bir adım daha attı.

 

Gıda perakendeciliğinde farklı işbirliklerini değerlendirerek, profesyonel yaşamda sürekli eğitime  önem vermesiyle dikkat çeken Altunbilekler, “Daha İyisi İçin” anlayışıyla Batıkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle masaya oturdu. Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim gören öğrencilerin daha nitelikli yetiştirilerek istihdamlarının sağlanmasının amaçlandığı işbirliği ile, alan öğretmenlerinin ve öğrencilerin mesleki bilgi ve becerileri güncellenerek yeterliliklerinin artırılması için çalışmalar başlatılacak. Bu kapsamda, 12. Sınıf öğrencilerinin staj faaliyetlerini Altunbilekler bünyesinde gerçekleştirmeleri sağlanarak, gıda perakendeciliğinde ortak çalışmalar yürütülecek.

 

Altunbilekler Akademi Müdürü Ayşe Savaşkan ve Batıkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülçin Kahya’nın imzalarıyla hayata geçirilen işbirliği ile, Yiyecek İçecek Hizmetleri sektörünün ihtiyaçlarına ve değişen eğilimlerine uygun işgücünün yetiştirilmesiyle istihdam yaratılmasının yanında, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak fuar, yarışma, sergi, kariyer günü, teknik gezi gibi etkinlik ve organizasyonların düzenlenmesi hedefleniyor.

Haber listesine dön