Kadın İstihdamında Perakende Lideriyiz

Kadın İstihdamına Yaptığımız Katkılardan Dolayı Ankara Çalışma ve İş Kurumu tarafından Ödüllendirildik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ankara İş Kurumu İl Müdürlüğünce 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi Fuar alanında 5. Ankara İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri etkinliği  kapsamında düzenlenen törende, “Çalışan Kadın İstihdamına Yönelik Çalışmalar” konusunda Altunbilekler ödüle layık bulundu.

İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörümüz Sayın Öznur Altunbilek, törende kendisine takdim edilen ödülle ilgili olarak, “Şirket kültürümüz olan “Daha İyisi İçin” anlayışımızda kadınlarımızdan büyük güç alıyoruz. Kadınlarımızın sadece perakende ve iş dünyasında değil; eğitim, spor, üretim, sanat, bilim gibi alanlarda da sergiledikleri başarılar sayesinde ülkemize önemli değerler kattıklarına inanıyorum. Bu anlamda, Altunbilekler olarak kadın istihdamına öncelik vermeye devam edeceğiz" dedi.

Yönetimin cinsiyeti olmaz, önemli olan “İş İnsanı” olabilmek anlayışıyla, “İş Dünyasında Kadın Olmak” temasının üzerinde önemle duran şirketimiz, kadınlara sağladığı istihdamla ve kariyer planlarıyla Ankara perakendesinin lideri olmayı sürdürüyor.

Düzenlenen kurullarla ve çeşitli etkinliklerle, perakendede kadın olmanın avantaj ve dezavantajlarını, kadının iş dünyasında “iş insanı” olarak yer alabilmesi için ne tür desteklere ihtiyaç duyduğu konularını belirli periyotlarda değerlendiren şirketimiz, kadının perakende sektöründe etkin ve verimli hale getirilmesinde, başta bireysel istek ve iş beklentilerinin ve çalıştığı kurumun bakış açısı ile kurum kültürünün buna uygun olmasına büyük önem veriyor.

İşsizlikle mücadelede etkin rol sürdüren Ankara Çalışma ve İş Kurumu’nun düzenlediği 5. Ankara İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri’ne toplam 160 firma katıldı. Atatürk Kültür Merkezi Fuar alanında kurulan standımız yeni iş başvurularının ilgi odağı oldu.

Haber listesine dön